De winnaars van de Entree Awards 2025 zijn bekend! In de categorie Best New Casual Hotel wint De Zeevaartschool in Vlissingen van Joost van Damme. De jury was erg onder de indruk: "In De Zeevaartschool zie je de jarenlange ervaring van Joost terug. Hij benut iedere vierkante meter, zoals voor de geniale toevoeging van de matrozenkamers beneden en een mini-event space in het torentje. Gastvrijheid en commerciële scherpte gaan hier naadloos samen." In dit artikel lees je meer over het hotel en het juryrapport.
De categorie Best New Casual Hotel wordt mogelijk gemaakt door Lavazza.
Juryteam Best New Casual Hotel:
Aan de Boulevard Bankert opende Joost van Damme Hotel De Zeevaartschool, in het oude gebouw van de Hogere Zeevaartschool. Het rijksmonument kreeg hiermee een nieuwe bestemming als stijlvol logement met zeventig kamers, variërend van compacte Matrozenkamers tot luxe Kapiteinskamers met vrijstaand bad en zeezicht. Originele elementen zoals het trappenhuis en maritieme details zijn behouden, wat zorgt voor een uniek karakter.
Het hotel richt zich op zowel toeristen als zakelijke gasten en heeft een eigen restaurant bij de entree. De kaart is bewust compact en draait om kwaliteit. Gasten kunnen er terecht voor ontbijt, lunch en diner, ook als je er niet overnacht. De exploitatie is in handen van Onilio, bekend van kleinschalige hotels met karakter.
"De oude De Ruyterschool, de hogere zeevaartschool aan de boulevard van Vlissingen, is omgetoverd tot een hotel met 70 kamers en een restaurant. De marinehistorie weerklinkt in het gebouw met uitzicht op de monding van de Westerschelde, waar grote schepen op slechts 200 meter afstand langsvaren, zonder dat deze te nadrukkelijk wordt uitgemolken in het design."
"Het all-day restaurant met centrale bar is een fijne plek waar buurtbewoners, oud-leerlingen en hotelgasten elkaar ontmoeten. De hotelkamers zijn bedoeld voor stellen, groepen en families. Bovenin het iconische torentje is een kleine eventspace gecreëerd, met een prachtig uitzicht."
"Het design van de kamers is smaakvol. De Matrozenkamers in de kelder doen denken aan een luxe hut aan boord van een schip, en de kamers met grote ramen die uitkijken op zee zijn prachtig, met ingetogen natuurlijke tinten die overvloeien in het blauwgroen van de Westerschelde. De slim ontworpen open kasten en het warme interieur vormen een contrast met de buitenkant van het rijksmonument: een iconisch en industrieel wit gebouw met torentje, behorend tot de shake-hands-stroming uit de wederopbouwperiode, die beton en baksteen combineert."
"De herontwikkeling van een rijksmonument en oude school is op zichzelf al een prachtig voorbeeld van duurzaamheid. Ook bij de verbouwing stond duurzaamheid hoog op de agenda. Zo liggen er zonnepanelen op het dak en is er gewerkt met duurzame materialen."
"Het ondernemerschap van hotelier Joost van Damme heeft ervoor gezorgd dat gastvrijheid en het historische pand op een natuurlijke wijze in elkaar overlopen. Door de subtiele uitvoering van het concept, de voelbare ervaring met hospitality en het grote respect voor het gebouw en de schoolhistorie, is de ruimte bovendien slim benut, waardoor een groot aantal kamers en couverts is ontstaan dat voldoende commercie garandeert."
In deze categorie kijkt de jury naar toegankelijke hotel-concepten. Het hotel onderscheidt zich in het huidige hotellandschap. De winnaar scoort goed op alle facetten (f&b, design, sfeer & service, duurzaamheid en ondernemerschap) en is een toevoeging voor de branche en vakgenoten.
In het artikel 'Entree Awards 2025: 5 genomineerden Best New Mega Restaurant' lees je meer over deze categorie en de andere genomineerden
1. Winnaar in de categorie 'Best New Dine & Drink local'
2. Winnaar in de categorie 'Best New Dine & Drink midcity'
3. Winnaar in de categorie 'Best New Dine & Drink big city <100 guests'
4. Winnaar in de categorie 'Best New Dine & Drink big city 100-200 guests'
5. Winnaar in de categorie 'Best New Mega Restaurant'
6. Winnaar in de categorie 'Best New Luxury Hotel'
7. Winnaar in de categorie 'Best New Casual Hotel'
8. Winnaar in de categorie 'Best New Restobar'
9. Winnaar in de categorie 'Best New Waterfront Restaurant'
10. Winnaar in de categorie 'Best New Cocktailbar'
11. Winnaar in de categorie 'Best Family Owned Hotel'
12. Winnaar in de categorie 'Horecaondernemer van het Jaar'
13. Winnaar in de categorie 'Best Bartender'