In de voormalige Dirkzwager-branderij in Schiedam opent in 2026 het Distillers Hotel. Initiatiefnemer en horecaondernemer Dennis Boer transformeert het rijksmonument uit 1861, gelegen op de hoek van het Groenweegje en de Noordvest, tot een boetiekhotel met 31 kamers, koffiebar STOOM en restaurant STOOK. Daarmee wordt nieuw leven geblazen in een gebouw dat diep geworteld is in de jenevergeschiedenis van de stad.
Boer bundelt in het project drie verschillende horecaconcepten. “We brengen drie werelden samen: hotel, koffiebar en restaurant, elk met een eigen karakter maar allemaal onder één dak,” zegt hij. STOOM, de koffiebar op de hoek, opent de dag met vers bereide ontbijtjes en een kleine kaart. De lunch volgt met seizoensproducten van lokale leveranciers. ’s Avonds schuiven gasten aan bij STOOK in de oude distilleerderij. Tussen de originele koperen leidingen en distilleerketels serveert de keuken toegankelijke gerechten uit de Franse en Nederlandse keuken.
*Tekst gaat verder onder de foto.
De locatie speelt een centrale rol in het concept. De branderij, waar in de 19e eeuw dagelijks jenever werd geproduceerd, blijft herkenbaar in het interieur. “Het hele interieur van de branderij is nog aanwezig. De oude gereedschappen, de leidingen, de ketels – zelfs de kolen liggen er nog,” zegt architect Gideon Peele van ARD / AtelierRuimDenkers. “Je zou hier met gemak kantoren of woningen van kunnen maken, maar dan haal je de ziel eruit. Dat wilden we niet laten gebeuren.”
De nieuwbouw sluit visueel aan bij het verleden. De gevel, opgetrokken uit diepzwarte baksteen, verwijst subtiel naar het roetverleden van de stad, ooit bekend als ‘Zwart Nazareth’.
*Tekst gaat verder onder de foto's.
Met de komst van het Distillers Hotel krijgt het Dutch Distillers District een nieuwe impuls. Het voormalige industrieterrein rondom de branderij wordt herontwikkeld tot een stadswijk met ruimte voor creativiteit en ontmoeting. Het hotel fungeert daarbij als ankerpunt. “We bouwen aan een plek waar écht geleefd gaat worden,” zegt Boer. “Van een knettervers fruitsapje in de ochtend tot een verrassend gerecht met kopstootje in de avond, van een borrel aan de bar tot een vlammende nacht. In het Distillers Hotel is straks volop leven in de branderij.” De bouw start op 20 juni met het slaan van de eerste paal.