Transformatie van iconisch gebouw
Met de herbestemming krijgt de bestaande watertoren een nieuwe functie binnen de verblijfsmarkt. Het project richt zich op een kleinschalig aanbod in het hogere segment, waarbij gebruik wordt gemaakt van de verticale structuur van het gebouw. Iedere suite wordt op een andere hoogte gerealiseerd, waardoor gasten vanuit elke kamer een ander uitzicht over de omgeving hebben.
De toren heeft een hoogte van 65,3 meter en wordt hiermee één van de meest opvallende verblijfslocaties in de regio. Door de indeling over meerdere niveaus ontstaat een onderscheidend ruimtelijk concept dat afwijkt van traditionele hotelkamers.
Combinatie met bestaand hotel
De watertoren ligt op hetzelfde plein als hotel ’t Voorhuys. De nieuwe suites worden gekoppeld aan dit hotel, waardoor een hybride model ontstaat. Gasten van de toren kunnen gebruikmaken van de faciliteiten en operationele ondersteuning van het hotel, terwijl de suites zelf een kleinschalig en exclusief karakter behouden.
'De combinatie van erfgoed, hoogte en kleinschaligheid maakt het concept onderscheidend'
Volgens initiatiefnemer Twan Hakvoort richt het concept zich op een specifieke doelgroep: “Met dit project zetten we in op een niche binnen de verblijfsmarkt, waarin beleving en locatie centraal staan. De combinatie van erfgoed, hoogte en kleinschaligheid maakt het concept onderscheidend, zowel regionaal als landelijk.”
*Tekst gaat verder onder de foto.