De Otter opent in Rotterdam: Franse bistro zonder poespas

De Otter in Rotterdam

De Otter opent in Rotterdam: Franse bistro zonder poespas

In Rotterdam Blijdorp, op de plek waar voorheen Café Blij huisde, is vorige week café-restaurant De Otter geopend. Achter de zaak staan Rotterdamse ondernemers Thies Vader, Tom van Zanten en Jazze Post, met een duidelijk doel: een all-day hotspot waar koffie, lunch, diner en borrel in elkaar overlopen.

De Otter is gevestigd in een karakteristiek hoekpand uit de 20e eeuw en heeft een ruim terras. De locatie, net buiten de drukte van het station, moet volgens de ondernemers een plek zijn waar gasten op elk moment van de dag kunnen binnenlopen.

Franse klassiekers

Op de kaart staat de Franse keuken centraal, met een informele bistro-insteek. Klassiekers als steak tartaar en toast rillettes de canard worden gecombineerd met lichtere, seizoensgebonden gerechten. Ook voor ontbijt en lunch is er aanbod, variërend van een croissant tot een snelle maaltijd.

De ondernemers kiezen daarbij bewust voor een toegankelijke stijl. Geen uitgebreide franje, maar gerechten die aansluiten bij een breed publiek.

*De tekst gaat onder de foto's verder.

De Otter in Rotterdam De Otter in Rotterdam

Interieur met een verhaal

Het interieur speelt een belangrijke rol in het concept. In de zaak zijn verschillende bestaande materialen hergebruikt, waaronder authentiek kerkenhout. Ook originele elementen uit het pand zijn verwerkt in het ontwerp, zoals een ornament van glas en lood dat is omgebouwd tot hanglamp.

Volgens mede-eigenaar Jazze Post zit die combinatie van oud en nieuw in het hele concept verweven. “We zijn de mix tussen oud en nieuw. Dat zie je terug in elk detail van de zaak.”

Speels en laagdrempelig

De naam van de zaak is bewust gekozen. De otter staat volgens de ondernemers symbool voor de sfeer die zij willen neerzetten: informeel, energiek en sociaal. 

“Otters zijn speels en dat is precies wat we willen uitdragen. Een plek waar mensen zich op hun gemak voelen, genieten van goed eten en drinken, en langer blijven dan gepland”, zegt mede-eigenaar Tom van Zanten.

De naam verwijst daarnaast naar Rotterdam, de wijk bij Diergaarde Blijdorp en hun passie voor dieren.

De Otter in Rotterdam
De Otter in Rotterdam De Otter in Rotterdam
Artikel delen