Op 20 maart opende bar-restaurant Park in Den Bosch, een initiatief van Jop Reijner, Jacques van Geffen en Frank Reinders. Met een concept geïnspireerd op New Yorkse jazzcafés richten zij zich op het segment tussen eetcafé en fine dining. “Den Bosch miste nog een zaak als deze.”
Tekst: Madelief de Weerd
Na tien jaar succesvol BUURT in Den Bosch te hebben geleid, vonden Reijner, Van Geffen en Reinders het tijd voor een tweede zaak in de stad. In maart openden zij Park aan de Kolperstraat, met plek voor 65 gasten. “Jacques en Frank hebben ook andere zaken, maar de samenwerking met z’n drieën voelt goed en gaf vertrouwen om iets nieuws te starten”, vertelt Reijner. “Toen we deze locatie zagen, waar voorheen een viswinkel zat, waren we direct overtuigd. We brachten een bod uit en daarna ging het snel.”
Met Park kiest het drietal bewust voor een ander concept dan BUURT. De focus ligt op een andere doelgroep en een locatie in een duurdere winkelstraat. Volgens Reijner ontbrak in Den Bosch een zaak waar kwaliteit, sfeer en beleving samenkomen. “Er zijn veel eetcafés en fine dining-zaken op Michelin-niveau, maar weinig aanbod daartussen. Dat gat willen wij met Park invullen.”
Zo is de menukaart geïnspireerd op de Amerikaanse keuken, met nadruk op New York. Volgens Reijner gaat het nadrukkelijk niet om fastfood, maar om de veelzijdigheid van die keuken. “Denk aan gerechten als waldorf salad, mac ’n cheese, crawfish roll en smashburgers.” Ook de desserts hebben een duidelijke Amerikaanse signatuur, met onder meer apple cobbler, chocolate sundae en New York cheesecake.
Naast het eten speelt ook het drankaanbod een belangrijke rol. Reijner: “We hebben een wijnkaart met zo’n 35 referenties, waarvan een groot deel per glas te bestellen is. Daarnaast bieden we een uitgebreide cocktailkaart met premium dranken. Wijn, bubbels en cocktails zijn duidelijke hardlopers. Gasten maken er echt een avond van.”
De eerste weken na de opening verlopen volgens Reijner positief. Gasten reageren enthousiast, vinden de zaak mooi en waarderen het eten. Achter de schermen wordt nog gewerkt aan verdere optimalisatie. Zo scherpen ze processen en de samenwerking binnen het team aan. Dat hoort volgens de ondernemer bij de opstartfase.