SevenPaintings is veel meer dan alleen een diner. Gasten worden onderdeel van een artistiek verhaal vol kleur, emotie en creativiteit. Tijdens deze tweeënhalf uur durende beleving luisteren zij naar verhalen, schilderen ze zelf mee en lossen ze puzzels op die hen nog dieper meenemen in de wereld van de kunst. De overige kunstenaars die tijdens de avond aan bod komen zijn Jackson Pollock, Andy Warhol, Dalí en Vincent van Gogh. De geserveerde gerechten zijn afgestemd op het land van herkomst van de kunstenaar.
“De combinatie van kunst en gastronomie vraagt om precisie en creativiteit”, vertelt Ralph van Hattem, F&B Manager van Atelier JAQ. “We hebben voor elke kunstenaar gerechten ontwikkeld die hun land en stijl eren. Van Italiaanse invloeden bij Michelangelo tot Spaanse smaken bij Dalí, elk bord is een eerbetoon aan de meester en zijn roots.”
De tekst gaat verder na de afbeeldingen.
SevenPaintings combineert smaak met innovatieve technologie en artistieke expressie. Naast de zeven op kunstwerken gebaseerde gangen biedt Atelier JAQ bij het diner een wine pairing die het verhaal van ieder kunstwerk verder versterkt. Daarnaast worden er op de kunstwerken gebaseerde cocktails geserveerd en staan ook op de jurken van het team van serveersters de kunstwerken centraal.
“Het was een fascinerende uitdaging om zeven gangen te creëren die niet alleen culinair hoogstaand zijn, maar ook perfect aansluiten bij de kunstwerken en de landen van herkomst van de kunstenaars. We willen dat gasten niet alleen proeven, maar ook letterlijk de kunst ervaren op hun bord. Elk gerecht vertelt zijn eigen verhaal en versterkt de emotie van het kunstwerk”, aldus van Hattem.