’t Zwarte Schaap in Wijchen: nieuwe bistro-wijnbar met verborgen kelder

Bistro-wijnbar ’t Zwarte Schaap in Wijchen

’t Zwarte Schaap in Wijchen: nieuwe bistro-wijnbar met verborgen kelder

Met de opening van bistro-wijnbar ’t Zwarte Schaap heeft Wijchen er er sinds januari 2026 een nieuwe horecazaak bij gekregen waar wijn, bistrogerechten en een huiselijke sfeer centraal staan. Volgens eigenaren Jop en Anouk Liebers draait het concept boven verwachting goed: "We hebben zelfs wachtlijsten in de weekenden."

Het horecapand werd tijdens de verbouwing volledig vernieuwd. Niet alleen het interieur, maar ook leidingen, muren en grote delen van het exterieur werden aangepakt. In het nieuwe interieur combineren de ondernemers warme kleuren, karakteristieke tegels en klassieke bistrodetails met een eigentijdse uitstraling. De sfeer is geïnspireerd op Belgische cafés en bistro’s, maar krijgt volgens de eigenaren een eigen invulling.

*De tekst gaat onder de foto's verder.

bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (9) bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (11)

Ondernemers achter 't Zwarte Schaap

Jop werkte jarenlang in de horeca in Wijchen en deed daarnaast ervaring op bij Heineken en in de foodconceptenbranche. Anouk brengt een achtergrond mee in marketing, PR en hospitality. Samen ontwikkelden zij een laagdrempelig horecaconcept waarin wijn en toegankelijk dineren samenkomen.

"We hebben een plek gecreëerd waar we zelf graag komen: laagdrempelig, warm en met aandacht voor kwaliteit. Iets waar we tijdens onze reizen, waar de meeste inspiratie voor de zaak vandaan komt, onszelf altijd bewust van zijn. ’t Zwarte Schaap moet voelen als een huiskamer waar iedereen welkom is.”

Bistrokaart met focus op wijn

De keuken van ’t Zwarte Schaap richt zich op toegankelijke bistrogerechten met een bourgondisch karakter. Op de kaart staan gerechten die bedoeld zijn om te delen, gecombineerd met een uitgebreide wijnkaart. Daarbij kiezen de ondernemers voor zowel bekende wijnhuizen als minder voor de hand liggende wijnen.

Wijn speelt binnen het concept een centrale rol. Gasten kunnen terecht voor een glas aan de bar, lunch of uitgebreid diner. Volgens Anouk Liebers blijkt de combinatie van wijnbar en bistro goed aan te slaan bij het publiek. “We hebben wachtlijsten in de weekenden, gasten komen enorm graag terug en we draaien nog beter dan we vooraf hadden kunnen en mogen hopen.”

*De tekst gaat onder de foto's verder.

bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (7) bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (8)

Verborgen wijnkelder ontdekt

Tijdens de verbouwing deden de ondernemers een onverwachte ontdekking. Onder het pand bleek een verborgen kelder te liggen, bereikbaar via een oud luik en een instabiele houten trap. Aanvankelijk wilden de eigenaren de ruimte alleen gebruiken voor wijnopslag, maar tijdens gesprekken met een voormalige bakker uit het pand bleek achter een gemetselde muur nog een originele stenen trap verborgen te zitten.

Na graafwerkzaamheden kwam de trap weer tevoorschijn en kreeg de kelder een nieuwe functie binnen het concept. De ruimte wordt nu gebruikt voor wijnproeverijen, kleine diners en besloten bijeenkomsten tot twaalf personen. Het oorspronkelijke luik maakte plaats voor een glazen vloer, waardoor de kelder vanuit de zaak zichtbaar blijft.

bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (10)

bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (6) bistro-wijnbar-t-zwarte-schaap-wijchen (4)
Artikel delen