Op woensdag 21 mei werd de eerste paal geslagen van Hotel Riet in Koudekerke. Het wordt het twaalfde hotel van Kloeg Collection. De opening staat gepland vóór Hemelvaart 2026, het startschot van het hoogseizoen in Zeeland.
Renderings van het pand: WTS Architecten
Op het nu nog kale stuk land aan de Zwaanweg zal in de komende maanden een luxe, rustgevend hotel worden gebouwd. Hotel Riet zal beschikken over 34 tweepersoonskamers, allemaal met uitzicht op de duinen.
Verder is er een ontbijtrestaurant, lobby, eigen parkeergelegenheid en een charmante tuin met verschillende hoekjes en zitjes. Voor het diner kunnen gasten terecht bij Restaurant Chabot, het restaurant van grote zus Hotel Zeeuws Licht dat één kilometer verderop ligt.
De inspiratie voor Hotel Riet komt uit de omgeving. De glooiingen van de duinen, het riet dat meedeint op het ritme van de wind en de golfbewegingen van de zee vormen het uitgangspunt van het ontwerp. Het hotel bestaat als het ware uit twee armen die de gast welkom heten en opgaan in de beweging van de natuur. In de hotelkamers zullen zachte stoffen, verschillende texturen en kleur centraal staan.
*De tekst gaat onder de afbeelding verder.
Door de ligging dichtbij het strand en tussen verschillende badplaatsen, zoals Zoutelande, Domburg en Dishoek, én de nabijheid van steden zoals Vlissingen en Middelburg, zal het hotel toeristen uit binnen- en buitenland aantrekken. Ook zal het hotel zich richten op zakelijke gasten die projectmatig in de omgeving verblijven.
Het is niet de eerste keer dat op deze locatie een horecaonderneming wordt geëxploiteerd. Eind jaren ‘60 stond bar-dancing Het Karrewiel op dezelfde locatie. In 2005 opende de Wok van Walcheren haar deuren.
*De tekst gaat onder de afbeeldingen verder.
Kloeg Collection is een familiebedrijf dat sinds 2013 luxe viersterren vakantieverblijven op verschillende locaties in Zeeland exploiteert. Afgelopen april opende Kloeg Collection nog Hotel Philippe Suites in Philippine, Zeeuws-Vlaanderen.