De Echoput en Jonathan Zandbergen openen het Wild Atelier in Hoog Soeren

De Echoput en Jonathan Zandbergen openen Wild Atelier

De Echoput en Jonathan Zandbergen openen het Wild Atelier in Hoog Soeren

Op vrijdag 27 juni 2025 opent het Wild Atelier haar deuren in Hoog Soeren, bij Apeldoorn: een intiem fine dining restaurant van De Echoput en Meesterkok Jonathan Zandbergen. Met slechts 24 couverts per avond biedt het Wild Atelier een kleinschalige eetervaring, waarbij wild, de smaken van de natuur en storytelling centraal staan.

Openingsfoto: Lodewijk Klosse (links) en Jonathan Zandbergen (rechts)

Het Wild Atelier maakt deel uit van Hotel Gastronomique De Echoput, dat in dit jaar zeventig jaar bestaat. In het nieuwe restaurant komt de wildtraditie van de familie Klosse samen met een eigentijdse benadering van gastronomie. Het menu volgt het ritme van de seizoenen en maakt gebruik van lokale ingrediënten.

Focus op de natuur

“Met het Wild Atelier willen we onze gasten laten proeven wat de natuur te vertellen heeft,” zegt Lodewijk Klosse, derde generatie en directeur van het familiebedrijf. “Het wordt een plek waar alles in harmonie samenkomt: van de gerechten tot het interieur, van de wijnen tot de verhalen die we gaan vertellen.”

Het Wild Atelier biedt geen traditioneel dinerconcept, maar een vaste seizoensgebonden menureeks waarin elk gerecht is opgebouwd rond één of meerdere lokale ingrediënten. De gerechten worden begeleid door wijnen en verhalen die context bieden bij de herkomst en samenstelling van het menu.

Jonathan Zandbergen

Topchef Jonathan Zandbergen (voormalig chef Merlet* in Schoorl) sluit zich aan als partner en kan in het Wild Atelier zijn voorkeur voor kwaliteit, esthetiek en lokale producten vormgeven. Zijn keuze voor dit concept is bewust: gezondheid, duurzaamheid en het gebruik van Nederlandse ingrediënten zijn voor hem leidend.

“Na 26 jaar in de gastronomie nam ik een stap terug om te reflecteren op wat ik echt belangrijk vind,” aldus Zandbergen. “Het Wild Atelier is voor mij de ultieme plek om mijn visie tot leven te brengen: een luxe restaurant gebaseerd op wilde producten uit de Nederlandse natuur, zonder internationale smaken of ingrediënten, maar met lokale smaakmakers die gezond zijn voor mens en milieu. Het is een perfecte match met de familie Klosse en de culinaire traditie van De Echoput.”

*De tekst gaat onder de afbeelding verder.

De-Echoput-Hoog-Soeren (1)
Hotel Gastronomique De Echoput in Hoog Soeren

Restaurant De Echoput wordt Grand Bistro Echo

Het Wild Atelier wordt gevestigd op de plek van de voormalige Wildbar, binnen het vijfsterrenhotel. De verbouwing bevindt zich in de afrondende fase. Ook het bestaande Restaurant De Echoput ondergaat een transformatie en gaat verder onder de naam Grand Bistro Echo. Deze bistro blijft onder leiding van chef Peter Paul van den Breemen opereren op het huidige culinaire niveau.

Artikel delen