Ron de Jong en Dave Heijnen van DRG Horeca openen halverwege oktober The Wayward aan het Weena 202 in Rotterdam. De nieuwe pub combineert een Britse keuken met sport, ruime openingstijden en het traditionele pubgevoel. De Britse chef Paul Hesson krijgt de leiding over de keuken.
Hoofdfoto v.l.n.r.: Noud Wanschers (bedrijfsleider), Dave Heijnen, Ron de
Jong en Paul Hesson (chef-kok)
De Jong en Heijnen zijn onder andere bekend van Paddy Murphy’s aan het Rodezand in Rotterdam. Met The Wayward kiezen de ondernemers voor een nieuw pubconcept waarin eten een prominentere plaats krijgt.
Volgens de ondernemers weet een jonge generatie Paddy Murphy’s steeds vaker te vinden voor een avond uit. Die ontwikkeling speelde mee bij de plannen voor The Wayward. ‘’We hebben zeker nagedacht om in Paddy’s de keuken een prominentere rol te geven, maar aan gevestigde namen moet je gewoon niet willen tornen.’’
Voor de keuken is de Britse chef Paul Hesson aangetrokken. Onder zijn leiding krijgt The Wayward een seizoensgebonden kaart met voornamelijk huisgemaakte en herkenbare Britse gerechten.
Denk bijvoorbeeld aan fish and chips met vers beslag, leek and chicken pie en Murphy’s Stout chocolate cake. De ondernemers willen daarbij inzetten op een toegankelijke prijsstelling. ‘’We zien dat de stad behoefte heeft aan een pub met goede en herkenbare gerechten voor een slimme prijs.’’
*Tekst gaat verder onder de foto.
The Wayward richt zich niet alleen op lunch en diner. De pub is volgens de huidige planning dagelijks geopend van 11.00 tot 01.00 uur. Daardoor kunnen gasten er gedurende de dag terecht, van een breakfast bun en lunch tot een borrel en het bekijken van sportwedstrijden.
De ondernemers willen daarbij het sociale karakter van de traditionele pub centraal stellen. ‘’We zien dat verschillende groepen in de samenleving elkaar de hand schudden in de pub, dat karakteristieke huiskamergevoel zal je ook op het Weena 202 ervaren.’’
*Tekst gaat verder onder de foto.
Ook het pand aan het Weena wordt voor het nieuwe concept aangepast. De bestaande industriële inrichting maakt plaats voor een interieur met donker hout, deels geblindeerde ramen en een lager plafond. De achterruimte wordt verbouwd tot een aparte sportbar met meerdere grote schermen. Daar wil The Wayward uiteenlopende sporten vertonen, waaronder internationaal voetbal, tennis, rugby, darts en cricket.
‘’Van internationaal voetbal tot Wimbledon, rugby, darts en cricket: als je iets graag wil zien, zetten wij het met liefde voor je aan!’’