Central Park*, Voorburg zet in op totaalbeleving: dineren in etappes
Na het behouden van de Michelinster wil SVH Meestergastheer en mede-eigenaar Joey de Kruijf met Central Park* in Voorburg een volgende stap zetten. In het monumentale pand introduceren ze een verfijning van het dinerconcept, waarbij gasten van ruimte naar ruimte bewegen voor een nog completere culinaire beleving. “Gasten willen verrast worden.”
Tekst: Sylvana Hendrikse
Bij Central Park wil je meer beleving toevoegen tijdens een diner, hoe ga je dat doen?
“Wij willen gasten entertainen en ze een volledige ervaring aanbieden door een arrangement toe te voegen waarbij gasten van plek naar plek gaan en aan het eind van het diner eindigen in de lounge. Hiervoor gaan we volgend jaar een tweetal ruimtes aanpassen om een volledige beleving te creëren."
"Het diner start niet direct aan tafel: gasten worden ontvangen in een lounge waar ze een amuse en drankje krijgen. Daarna schuiven ze aan bij de chef’s table – op dit moment de bar die in juli 2026 aangepast wordt – waar live een hapje gemaakt wordt, samen met een drankje. Vervolgens worden gasten begeleid naar het diner en eindigen ze uiteindelijk in de lounge, waar ze nog koffie of een biertje kunnen drinken, chocolade geserveerd krijgen en een digestief kunnen kiezen. In de winter doen we dit binnen, maar ‘s zomers ontvangen we de gasten in de patio en buitenbar met kookfaciliteiten.”
Waarom kiezen jullie voor dit extra element?
“Ik geloof dat je gasten moet verrassen om ze te blijven entertainen en zorgen dat ze terugkomen. Zeker de nieuwe generaties restaurantbezoekers willen er een complete avond van maken en zijn ook bereid daar geld voor neer te leggen. Daartegenover staat wel dat zij verrast willen worden. Ze willen onder de indruk zijn van wat ze krijgen voor wat ze uitgeven. Ik denk ook dat het echt wat toevoegt als gasten in kleinere gezelschappen uit eten gaan, omdat er continu entertainment is."
*De tekst gaat verder na de afbeeldingen.
Wijntrends
“De trend die ik zie is minder wijn, maar betere wijn. Gasten drinken dus minder, maar kiezen dan wel vaker voor hoogwaardige, kostbare wijnen. Wij hebben klassieke drinkers die een witte Bourgogne en rode Bordeaux willen, maar we merken dat gasten graag verrast worden door onze sommelier Sasja Moonen, die het ook leuk vindt om de spanning op te zoeken."
"Verder merk ik dat mensen praten en nadenken over duurzaamheid, dus soms minder wijn willen uit de nieuwe wereld, maar meer wijn uit Europa of zelfs Nederland. Qua type wijn wordt er vaker champagne bij ons besteld. Niet alleen de grote champagnehuizen, maar ook onbekendere huizen en prestige champagnes. Daarin zien we dat gasten graag onze hoogwaardige wijnen per glas willen drinken en niet schromen om 50 euro neer te leggen voor een glas van zo’n kostbare wijn. Ze gaan immers niet elke dag uiteten en willen het daarom écht goed willen doen.”
De Michelin-uitreiking is net geweest en Central Park behoudt voor het derde jaar op rij de Michelinster. Hoe belangrijk is die ster?
“Heel belangrijk. Central Park zit in een prachtig monumentaal pand en mensen hebben daar een bepaalde verwachting bij. Toen ik het acht jaar geleden overnam, legde ik de focus weer op fine dining. De Michelinster trekt veel gasten die komen om écht lekker te eten. Het zorgt voor veel internationaal publiek en gasten van buiten de regio én het trekt zeer gepassioneerd personeel aan."
"Als team motiveert het krijgen van een Michelinster ook om nóg betere en mooiere producten neer te zetten, maar een ster krijg je op basis van wat je hebt gedaan en niet wat je gáát doen. Natuurlijk zou ik een tweede ster willen, maar ik ben daar niet mee bezig. We blijven kijken naar hoe we ons kunnen verbeteren en Central Park naar een hoger niveau te krijgen door de passie die we als team delen. En of dat hogere niveau uiteindelijk beloond wordt met een tweede Michelinster is niet aan ons.”
*De tekst gaat verder na de afbeeldingen.
Wat zijn je toekomstplannen met Central Park?
“De focus ligt vooral op het verder verfijnen van het restaurantbezoek. Dus we gaan gasten een nog volledigere beleving aanbieden, maar blijven ook het bestaande arrangement, dus à la carte, aanbieden. Ik ben bezig met het creëren van een geklimatiseerde wijnkamer, dat naast opslag ook als private dining-ruimte dient."
"Om de volledige beleving aan te bieden, knap ik volgend jaar januari ook een ruimte beneden op, waar de lounge komt om gasten te ontvangen. Dat wordt een prachtige bibliotheek: compleet met kasten gevuld met mooie dranken en boeken gerelateerd aan ons vak. De bar zoals die nu is, wordt volgend jaar juli omgebouwd tot een chef’s table met dubbele functie: met zowel een barfunctie als beginpunt van het nieuwe arrangement.”
Central Park
Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief en ontvang wekelijks:
- De nieuwste trends en ontwikkelingen binnen de Horeca
- Culinaire en interieur inspiratie
- Exclusieve content zoals: artikelen, interviews en ondernemersverhalen