Topchef Sergio Herman sluit zijn twee restaurants in Antwerpen

Sergio Herman

Topchef Sergio Herman sluit zijn twee restaurants in Antwerpen

Sergio Herman sluit later dit jaar zijn Antwerpse restaurants Le Pristine* en PrivéPrivée. De chef wil het rustiger aan doen en een nieuwe richting inslaan. “Ik voel de stille roep om te vertragen, terug naar de natuur, terug naar mezelf, en naar de pure liefde voor koken”, schreef Herman afgelopen weekend op Instagram.

Foto: Dennis Kuipers (links) en Sergio Herman (rechts) voor Le Pristine in Tokyo

Afscheid

Met het besluit komt een einde aan een relatief korte maar intensieve periode in Antwerpen. Beide zaken blijven nog open tot en met december. Daarna sluit Herman een hoofdstuk dat volgens hem veel heeft betekend. “Het waren intense, prachtige jaren. Antwerpen omarmde me, onze gasten inspireerden me, en samen met een geweldig team bouwden we aan iets waar ik enorm trots op ben”, schrijft Herman.

Le Pristine* opende in 2020 en groeide uit tot een restaurant met Michelinster en internationale naamsbekendheid, mede door samenwerkingen en latere uitbreidingen naar Tokio en Singapore. PrivéPrivée was juist kleinschaliger van opzet, met private dining voor een beperkt aantal gasten en reserveringen via een besloten kanaal.

*De tekst gaat onder de foto's van Le Pristine in Tokio verder.

1 - Dennis Kuipers - Le Pristine in Tokio 7 - Dennis Kuipers - Le Pristine in Tokio

Nieuwe koers

De keuze om te stoppen komt voort uit een bredere heroriëntatie. Herman wil minder gebonden zijn aan vaste restaurantstructuren en meer ruimte creëren voor persoonlijke projecten. “En daarna? Begint er een nieuw hoofdstuk met meer ruimte, meer stilte, en nog heel veel verhalen om te vertellen.”

PrivéPrivée krijgt daarbij een nieuwe invulling. Het concept blijft bestaan, maar verschuift naar een meer flexibele vorm. “PrivéPrivée keert terug, bij mij thuis op de plek waar ik ga wonen en op zorgvuldig gekozen locaties wereldwijd, als een intieme popup waar kunst, gastronomie en hospitality elkaar vinden op het ritme van de seizoenen en in de puurheid van de natuur”, schrijft de chef. Daarmee richt hij zich op exclusieve diners op wisselende locaties, in plaats van een vaste vestiging.

Tokyo en Singapore

De sluiting in Antwerpen betekent niet dat Herman volledig stopt met zijn internationale activiteiten. De buitenlandse vestigingen van Le Pristine blijven open. “De internationale vestigingen van Le Pristine in Tokyo en Singapore blijven open, en de samenwerking met Hyatt Hotels Corporation blijft bestaan”, legt Herman uit.

Ook Frites Atelier, dat inmiddels op meerdere internationale locaties actief is, blijft onderdeel van zijn portfolio.

20221001 - Frites Atelier - © Chantal Arnts 88 20221001 - Frites Atelier - © Chantal Arnts 50

 Frites Atelier (fotograaf: Chantal Arnts)
Artikel delen