Entree Awards 2026: 5 genomineerden Best Family Owned Restaurant
Alle categorieën van de Entree Awards zijn bedoeld voor nieuwe horecazaken. Best Family Owned Restaurant vormt daarop de uitzondering: in deze categorie zetten we bedrijven in de spotlights die al jarenlang aan de top staan. Alle genomineerde bedrijven uit deze categorie worden geleid door minimaal de derde generatie van een familie. De winnaar wordt op maandag 30 november bekendgemaakt tijdens de uitreiking van de Entree Awards in Theater Amsterdam.
De categorie Best Family Owned Restaurant wordt mogelijk gemaakt door Atelier Rebul.
Juryteam Best Family Owned Restaurant:
- René Bogaart – eigenaar Big Horeca (o.a. Pavarotti en Le Paris)
- Maarten Wessels – eigenaar Wessels Trainingen
> Bekijk hier de volledige jury van de Entree Awards 2026
1. De Echoput in Hoog Soeren
In Hoog Soeren, nabij Apeldoorn, bouwt Lodewijk Klosse als derde generatie verder aan Hotel Gastronomique De Echoput, dat vorig jaar zijn zeventigjarig bestaan vierde. De familiegeschiedenis begon met grootvader Jaap Klosse, die de basis legde voor de focus op lokale producten en wild, waarna zoon (en smaakprofessor) Peter Klosse de gastronomische visie verder ontwikkelde. Lodewijk vernieuwt het familiebedrijf met behoud van die traditie. Zo opende fine dining-restaurant Wild Atelier met topchef Jonathan Zandbergen, naast Grand Bistro Echo en het vijfsterrenhotel. Met gastronomie, wijn, natuur en activiteiten wil De Echoput opnieuw een bestemming zijn voor zowel bestaande als nieuwe generaties gasten.
Entree Awards 2026 op 30 november 2026
Op maandag 30 november barst hét horeca-evenement van het jaar los in Theater Amsterdam – met show, food, drinks, netwerk en party! De awardshow onder leiding van Ruben Nicolai en de spectaculaire afterparty wil je niet missen.
- 17.30 - 19.00: Ontvangst met drinks en bites.
- 19.00 - 20.30: Spectaculaire uitreiking van de Entree Awards.
- 20.30 - 0.00: Feest tijdens de afterparty in Club Entree!
Dresscode: cocktail (= feestelijk), no jeans! Wel: jurk, jumpsuit, smoking, pak, etc.
2. De Lage Vuursche in Lage Vuursche
In het bosrijke dorp Lage Vuursche bouwt Roderick van Oosterom als vijfde generatie verder aan restaurant De Lage Vuursche, dat sinds 1865 in handen is van de familie. Sinds zijn overname in 2020 verfijnde hij de koers van het restaurant, waarbij de traditionele pannenkoeken van de kaart verdwenen en hij zich volledig richtte op een klassieke Franse keuken, seizoensproducten en een sterke focus op wijn. De authentieke sfeer en persoonlijke gastvrijheid bleven behouden. Het familie-DNA zit bovendien niet alleen in de eigenaars, maar ook in het team, waarin medewerkers van veertien tot tachtig jaar samenwerken. Met aandacht voor toegankelijkheid en een nieuwe generatie gasten wil Van Oosterom het familiebedrijf toekomstbestendig houden.
Foto's: Jill van den Brand
3. De Lichtmis in Zwolle
Wegrestaurant De Lichtmis is een familiebedrijf met 130 jaar geschiedenis en vijf generaties gastvrijheid. Peter Huisman is sinds 2018 eigenaar en vormt als vijfde generatie de huidige schakel in de familieonderneming. Hij groeide op in de zaak en hielp als vijfjarige al mee met het bakken van uitsmijters voor chauffeurs.
Na een verwoestende brand in 2020 en een periode met een tijdelijk paviljoen opende Peter eind 2025 een volledig nieuw pand langs de A28. Daarbij bleef het familie-DNA behouden: persoonlijke aandacht, hard werken en een sterke band met vaste gasten. De Lichtmis combineert het traditionele wegrestaurant met een bredere doelgroep van chauffeurs, gezinnen en buurtbewoners. De pannenkoeken, ooit geïntroduceerd na een samenwerking met Herman den Blijker, zijn nog altijd goed voor circa 30% van de bestellingen.
Foto: Venhuis Communicatie Producties
4. De Waldhoorn in Otterlo
Op een steenworp afstand van Nationaal Park De Hoge Veluwe bouwt Jan Willem Bloem verder aan De Waldhoorn, een familiebedrijf dat al ruim tweehonderd jaar bestaat. Met twee restaurants, een jaarrond terras en een eigen Veluwegids is de zaak uitgegroeid tot een bestemming waar horeca en natuurbeleving samenkomen.
Gasten kunnen er terecht voor lunch, diner en borrel, maar ook voor fietstochten, wildexcursies en andere activiteiten. De keuken werkt zoveel mogelijk met streekproducten, waaronder de traditionele Veluwse stoofpot Pannegies. Met ruimte voor 250 tot 300 à-la-cartegasten en groepen tot 350 personen zijn een slimme planning en constante kwaliteit essentieel.
Foto's: Arjan Smalen
5. De Zoes in Helden
In het Limburgse Helden bouwt de derde generatie van de familie Van Meegen verder aan De Zoes, dat sinds 1937 bestaat. Frank van Meegen werd in 2016 eigenaar en transformeerde het familiebedrijf met een investering van circa 1,2 miljoen euro van bruine kroeg naar restaurant en biercafé. Twee terrassen met in totaal 135 zitplaatsen vormen een belangrijk onderdeel van de zaak, waaronder een eetbare bloemen- en groentetuin.
Gastvrijheid staat centraal, met persoonlijke aandacht, live cooking, huisgemaakte friandises en bieramuses. Met een team van veertig medewerkers en 50.000 tot 60.000 gasten per jaar blijft Van Meegen investeren in kwaliteit, beleving en de toekomst van het familiebedrijf.
Benieuwd naar de andere nominaties?
De genomineerde ondernemers in de elf categorieën, Best Bartender en Horecaondernemer van het Jaar krijgen op 30 november tijdens een feestelijke avond te horen wie er met de felbegeerde Entree Awards naar huis gaan. Een vakjury van o.a. ondernemers, conceptontwikkelaars en trendwatchers beoordeelt de genomineerden in de elf categorieën. Bekijk hieronder alle genomineerden van de Entree Awards 2026:
- Genomineerden Best New Hotel
- Genomineerden Best New Cocktailbar
- Genomineerden Best New Spanish Restaurant
- Genomineerden Best New Mega Restaurant
- Genomineerden Best New Restaurant - Bar (big city < 70 guests)
- Genomineerden Best New Restaurant - Bar (big city > 70 guests)
- Genomineerden Best New Restaurant-Bar (midcity < 70 guests)
- Genomineerden Best New Restaurant-Bar (midcity > 70 guests)
- Genomineerden Best New Restaurant - Bar local
- Genomineerden Best Family Owned Restaurant
- Genomineerden The Next Horeca Hero
Mede mogelijk gemaakt door
Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief en ontvang wekelijks:
- De nieuwste trends en ontwikkelingen binnen de Horeca
- Culinaire en interieur inspiratie
- Exclusieve content zoals: artikelen, interviews en ondernemersverhalen
