Iris Kranenburg belde met een kloon van Ron Blaauw: 'Leek net echt'

Iris Kranenburg

Iris Kranenburg belde met een kloon van Ron Blaauw: 'Leek net echt'

Iris Kranenburg, hoofdredacteur van Entree, vertelt over hoe snel AI zijn intrede doet in de horeca. Aan de hand van een verrassend telefoontje met de stemkloon van Ron Blaauw schetst ze hoe slimme tools ondernemers tijd besparen én ruimte creëren voor echte gastvrijheid.

Stemkloon van Ron Blaauw

Toen ik laatst om een uur of half acht ’s ochtends belde naar het restaurant van Ron Blaauw in Ouderkerk aan de Amstel, kreeg ik hem zelf aan de lijn. Althans, een stemkloon van de ondernemer. “Goedemorgen, je spreekt met Ronnie, de slimme assistent van Ron Gastrobar Indonesia Ouderkerk! Waarmee kan ik je helpen?”, klonk het. “Ik wil reserveren”, zei ik. Vervolgens noemde ik op zijn verzoek de datum, het tijdstip en het aantal personen.

'Zo'n tool scheelt uren werk'

Blaauw vroeg zelfs aan welke tafel ik wilde zitten (een hoge tafel in het restaurant, een lage tafel of aan de bar). Ook liet hij weten dat onze plek van 18.00 tot 20.30 uur was en herhaalde hij keurig alle informatie uit de reservering om te checken of alles klopte. Al tijdens het gesprek kreeg ik een bevestiging via WhatsApp. Het kostte me nog geen 2 minuten en ik vond het eigenlijk best leuk om Blaauw op deze manier te ‘spreken’.

Verrassing voor gasten

Inmiddels wordt meer dan de helft van de telefoontjes bij Blaauws restaurants afgehandeld door de geautomatiseerde stem van de ondernemer. Een leuke verrassing voor gasten, maar zeker niet alleen bedoeld als gimmick. Volgens de bedenkers van Bonnie, zoals het concept heet, wordt een restaurant gemiddeld 16 uur per maand gebeld en scheelt zo’n tool uren werk.

AI-ontwikkelingen gaan hard

De software die ondernemers het makkelijker maakt, ontwikkelt zich snel. Het voorspelt drukte, beantwoordt mails, maakt social mediaposts en nog veel meer. Helaas horen we bij Entree regelmatig van experts dat er te weinig gebruik van wordt gemaakt. Zonde. AI wordt niet ingezet om mensen te vervangen, maar juist om ze ruimte te geven. Minder tijd aan telefoontjes, mails of roosters, meer tijd voor gastaandacht. En dat levert meer op dan efficiëntie. Wie slimmer werkt, drukt de kosten en kan daardoor prijzen gelijk houden óf verlagen

Artikel delen