Wisselend weer, wisselende drukte: slim inkopen op de golfbaan

QSTA - d'n Dimpel in Helmond

Wisselend weer, wisselende drukte: slim inkopen op de golfbaan

De horeca van Golfclub d’n Dimpel in Helmond vraagt om flexibiliteit. Ondernemer Gijs Verstappen ontvangt veel vaste gasten en wisselt daarom regelmatig van gerechten. Bij de online foodmarket QSTA vond hij een leverancier die daarbij past. Niet als vervanger van zijn andere leveranciers, maar als flexibele aanvulling. 

Wie denkt dat horeca op een golfbaan voorspelbaar is, heeft het volgens Gijs Verstappen mis. Hij exploiteert de horeca van Golfclub d’n Dimpel in Helmond en heeft daar te maken met veel terugkerende gasten. “Onze gasten zijn voor bijna honderd procent golfers:  eden, gasten van leden en groepen die hier komen golfen en daarna iets drinken of eten.”

Hij moet het aanbod daardoor regelmatig veranderen. “Ze willen niet iedere keer dezelfde schnitzel of biefstuk, dus mijn kaart wisselt regelmatig.” Daar komt bij dat de sport ook nog eens sterk weersafhankelijk is, dus hij moet qua voorraad en aanbod  continu op de wisselende drukte inspelen.

‘Je bent echt partners, daarin zit voor mij de meerwaarde’

Aanvulling

Zijn aanbod loopt uiteen van borrelhappen en daggerechten tot barbecues, buffetten en diners voor bijvoorbeeld de businessclub. Voor zijn inkoop werkt Verstappen met verschillende horecaleveranciers. Een daarvan is sinds een paar jaar online foodmarket QSTA, waar hij onder meer marinades, dips en spreads bestelt.

Volgens accountmanager Priscilla Damen passen ondernemers zoals Verstappen bij de rol die QSTA wil vervullen. “We willen geen vervanging zijn van de andere grote leveranciers. We hebben ook niet dat enorme aanbod. We willen juist een aanvulling zijn met mooie producten waarmee ondernemers zich kunnen onderscheiden – van versproducten tot kombuchas.” Hierbij is volgens haar niet alleen het online bestelgemak, maar ook het persoonlijke contact belangrijk.

*Tekst gaat verder onder de foto.

den-dimpel
Gijs Verstappen en QSTA-rayonmanager Geert van Mil.

Marinades

Zo werkt Verstappen met de dips en spreads van Lisimo, die hij onder meer inzet bij brood en borrelgerechten. Daarnaast spelen vooral de marinades van Epos voor vlees en vis een belangrijke rol in zijn keuken. Een van zijn favorieten is Valencia, een marinade met sinaasappeltonen die hij bij zalm gebruikt. “Een uur voordat de zalm op de grill of in de oven gaat, smeer ik hem ermee in. Dan lik je je vingers erbij af.” Ook garnalen combineert hij graag met een marinade, bijvoorbeeld French Sensation.

Verstappen experimenteert bovendien graag met nieuwe smaken. “Ik ben erg van de Oosterse keuken: Thais, Vietnamees en Koreaans. Daar kun je mensen echt mee verrassen.” Regelmatig krijgt hij daarom samples van nieuwe marinades om uit te proberen. Zo wordt samen gekeken welke producten bij zijn keuken én zijn gasten passen.

*Tekst gaat verder onder de foto's.
Links: Gijs Verstappen, rechts de golfbaan.

QSTA QSTA


Laagdrempelig

Dat past bij de manier waarop hij onderneemt. Hij wil niet afhankelijk zijn van één leverancier, maar per product kunnen kijken naar kwaliteit en prijs. “In deze tijd moet je heel erg op de centjes letten. Ik koop waar ik wil inkopen.” Verstappen ziet QSTA daarom ook als aanvulling op de bekende groothandels. “Dat is het prettige: het is laagdrempelig. Als ik iets wil proberen, komen ze langs om het te brengen. Vaak nog diezelfde week.”

Damen stapte ooit zonder afspraak bij Verstappen binnen voor een kop koffie en sindsdien werken ze samen. Inmiddels heeft rayonmanager Geert van Mil het stokje overgenomen en is het assortiment bij d’n Dimpel verder gegroeid. Samen bekijken ze steeds nieuwe producten die het platform lanceert.

QSTA ontstond een aantal jaar geleden als online foodmarket voor foodprofessionals en hecht veel waarde aan persoonlijk contact. Ze zetten graag die extra stap en daar hoort flexibiliteit bij.  QSTA levert zes dagen per week, alles wordt binnen een dag bezorgd - vanaf 75 euro is de bezorging gratis. “Dat wordt als prettig ervaren. Je hoeft niet meteen grote volumes te bestellen.”

*De tekst gaat onder de foto verder.

QSTA-dn-Dimpel-Helmond
D'n Dimpel in Helmond

Samenwerking

Voor Verstappen is vooral die combinatie belangrijk. Zijn horeca is sterk afhankelijk van het weer en de drukte op de golfbaan. Dan helpt het als hij voor een marinade, dip of ander product geen grote bestelling hoeft te plaatsen. De samenwerking gaat voor hem verder dan alleen bestelgemak. Nieuwe producten proeven, bespreken wat bij zijn keuken past en kijken of het werkt voor zijn gasten. “We hebben een band opgebouwd, ze geven advies, komen met tips en aanbiedingen. Je bent echt partners. Daarin zit voor mij de meerwaarde.” 

OVER QSTA

QSTA is het nieuwste platform voor foodprofessionals. Ze brengen vraag en aanbod in de foodwereld samen in één handige one-stop-shop. Iedere dag volop (koel)verse producten die je makkelijk online bestelt. Ook vind en deel je hier vakkennis, trends en verhalen. Welkom op de versmarkt van QSTA.

Artikel delen