Van maandag 12 tot en met donderdag 15 januari 2026 vindt de Horecava plaats in RAI Amsterdam en natuurlijk is Entree Magazine weer van de partij! Je vindt ons dit jaar op standnummer 01.225 in hal 1. Nieuws uit de horeca, een mooi product of gewoon zin in een goed gesprek? Je bent van harte welkom! Kom langs, ontmoet vakgenoten en proost met ons aan de bar.
Foto: Entree Magazine-stand tijdens Horecava 2025 gemaakt door by.Joanna.Photography
Het team van Entree Magazine is vier dagen lang aanwezig om bezoekers te inspireren, informeren en met elkaar te verbinden. Of je nu een inhoudelijke vraag hebt, ideeën wilt uitwisselen of even wilt ontspannen: bij onze stand ben je aan het juiste adres.
Aan onze bar proef je cocktails, premium mixers en koffiespecialiteiten, mogelijk gemaakt door onze partners Chobolobo, Move Cocktails, Nespresso, Fever-Tree en Flor de Caña. We zien je graag bij stand 01.225 op de Horecava 2026!
*Tekst gaat verder onder de foto.
Horecava is dé horecabeurs voor vakmensen in de wereld van eten, drinken en buitenshuis slapen. Vier dagen lang dompelen horecaprofessionals zich onder in alles wat de horeca helpt een succesvolle toekomst tegemoet te gaan.
De beurs vertegenwoordigt de gehele branche: van fast casual en food & wine tot tech, dienstverlening en interieur & design. Bezoekers ontdekken er de nieuwste smaken, trends, innovaties, praktische oplossingen en veelbelovende start-ups. Innovatie en technologie spelen ook deze editie een belangrijke rol.
De Horecava richt zich op ondernemers, beslissers en professionals in de hospitality. Voor deze doelgroep is het beursbezoek gratis. Als je tot deze groep behoort, heb je een e-mail ontvangen met een toegangscode. Heb je geen code ontvangen, maar werk je wel in de hospitality? Vraag dan een gratis toegangscode aan op de site van Horecava.
