Extreme hitte dwingt horeca tot keuzes: sluiten of stunten met korting
De combinatie van extreme hitte en het WK voetbal dwingt horecaondernemers tot verschillende keuzes. Waar sommige restaurants en cafés gasten proberen te trekken met creatieve acties, besluiten andere zaken juist de deuren te sluiten vanwege de hoge temperaturen.
Hoofdfoto: Kortingsactie van Tante Cor in Amersfoort
Afkoelacties
Bij Tante Cor in Amersfoort introduceerde ondernemer Luc Dielissen een zogeheten afkoelkorting. Tijdens drie warme dagen eerder deze week kregen gasten tussen 10.00 en 22.00 uur 50 procent korting op de volledige rekening.
Met succes, vertelt hij. "We zitten bomvol. Het is gekkenhuis, maar het werkt enorm goed. Doe je niets met deze hitte, dan is je zaak leeg."
*Tekst gaat verder onder de post.
Ook ZOUT in Rijen speelt in op de extreme hitte. Vanwege code rood krijgen gasten bij iedere bestelling in het frietkwartier en bij elke lunch of diner een gratis bakje softijs. De actie is bedoeld als verkoeling op warme dagen. Simpelweg omdat het warm is, aldus de zaak.
*De tekst gaat verder onder de foto's van ZOUT in Rijen.
Sluitingen
De aanhoudende hitte en de afgekondigde code rood zorgen er ook voor dat steeds meer horecaondernemers besluiten hun zaak tijdelijk te sluiten. Zij noemen de extreme temperaturen onverantwoord voor zowel gasten als medewerkers. In veel keukens lopen de temperaturen verder op dan buiten, waardoor werken fysiek zwaar wordt. Ondernemers geven aan dat zij hun team niet willen blootstellen aan die omstandigheden en vinden het niet verstandig om gasten uitgebreid uit eten te laten gaan.
Onder meer de volgende horecazaken blijven daarom vrijdag 26 juni gesloten:
- Bennies in Amsterdam
- Cultuurcafé Ter Vesten in Beveren
- Côte Café & Interior in Heemstede
- De Graanschuur in Wijk bij Duurstede
- Eetbar Trek in Wijchen
- Luning's restaurant in Ruinen
- Mooie Boules in Amsterdam
- 't Pannenkoekhuis Westendorp in Westendorp
- Pizza Piazza in Zaandam en Krommenie
- Ratatouille in Hoogeloon
- Salsuta in De Woude
- Vegitalian in Utrecht
WK-korting in Utrecht
Niet alleen de hitte, maar ook het WK zorgt voor creatieve acties in de horeca. De Utrechtse horecaondernemers achter Ruby Rose, Paloma, The Streetfood Club, Rum Club en Carmel Market introduceerden tijdens de vorige WK-wedstrijd van Oranje een speciale actie. Terwijl het Nederlands elftal zaterdagavond om 19.00 uur speelde, ontvingen gasten 50% korting op dinergerechten. De actie was bedoeld voor mensen die liever uit eten gaan dan voetbal kijken.
"Juichen voor het Nederlands elftal is fantastisch, maar er zijn ook genoeg mensen die daar minder mee hebben", zegt ondernemer Wes Schreutelkamp. "Om ook die doelgroep aan te spreken en onze tafels te vullen, boden we daarom 50% korting op dinergerechten."
Volgens Schreutelkamp leverde de actie een hoge bezettingsgraad op. "Het liep niet zo storm als tijdens onze sneeuwactie afgelopen januari. Toen zaten vijf zaken binnen een paar uur voor drie dagen volgeboekt. Maar de WK-actie was succesvol genoeg om een warme zaterdagavond met een wedstrijd van Oranje goed door te komen."
*Tekst gaat verder onder de foto van Carmel Market.
Inspelen op gedrag van gasten
De voorbeelden laten zien dat horecaondernemers op verschillende manieren inspelen op momenten waarop gasten wegblijven. Extreme temperaturen en grote sportevenementen hebben direct invloed op het gastgedrag. Sommige ondernemers zetten rustige uren of dagen met een tijdelijke actie alsnog om in extra omzet. Andere ondernemers kiezen er juist bewust voor om geen gasten te ontvangen en ook geen personeel aan het werk te zetten
Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief en ontvang wekelijks:
- De nieuwste trends en ontwikkelingen binnen de Horeca
- Culinaire en interieur inspiratie
- Exclusieve content zoals: artikelen, interviews en ondernemersverhalen