Restaurant Calan in Rotterdam sluit alweer na 6 maanden

Restaurant Calan in Rotterdam sluit alweer na 6 maanden

Restaurant Calan aan de Rotterdamse Leuvehaven opende afgelopen januari, maar is na zes maanden alweer gesloten. Het fine-diningrestaurant was te vinden in het Haven Hotel Rotterdam (Curio Collection by Hilton). In een eerder interview met het AD liet directeur Melle van Uden weten dat het concept financieel niet rendabel bleek.

Calan opende met de ambitie om de multiculturele identiteit van Rotterdam te vertalen naar een gastronomische ervaring. Onder leiding van chef Michael Verhagen, die eerder werkte bij Fitzgerald* (ook gesloten), combineerde het restaurant klassieke Europese kooktechnieken met internationale smaken en seizoensproducten. De naam verwees naar civiel ingenieur Pieter Caland, de grondlegger van de Nieuwe Waterweg.

Tegenvallende resultaten

In een interview met het AD laat directeur Melle van Uden weten dat het besluit met pijn in het hart is genomen. "We hebben er met ons team alles aan gedaan. Ook met een betaalbaar viergangenmenu voor 65 euro, maar de targets waren niet rendabel, de kosten hoog en de forse btw-verhoging voor horeca speelde ook mee."

Het restaurant maakte deel uit van het Haven Hotel Rotterdam, dat voor circa 20 miljoen euro euro verbouwd. De verwachtingen waren hoog. Calan kreeg veel aandacht rondom de opening en stond zelfs bovenaan in de Pollepel-restaurantcompetitie van het AD Rotterdams Dagblad. Naast Verhagen stond chef-kok Marouane Dekaoui in de keuken, finalist van MasterChef Marokko.

*Tekst gaat verder onder de foto.

calan-rotterdam-interieur

Focus op bar en bistro

Hoewel Calan zijn deuren sluit, blijven Michael Verhagen en zijn team verbonden aan het hotel. Gasten kunnen nog terecht in de hotelbar en de kleinere bistro Do. Volgens Van Uden wordt de focus de komende periode verder verlegd naar de ontwikkeling van de bar als nieuwe ontmoetingsplek voor de stad.

gerecht-calan-rotterdam Calan-Rotterdam-gerechtje
Artikel delen